Dönüş mü?

Yıllaaar yıllar olmuş.. Bir hevesle yazmaya başlamıştım internette. Sonra bu heves kayboldu birden nedendir bilmem. Belki işimde de o eski hevesim kalmadığı içindir, belki bıkmışımdır, belki de artık ihtiyarlamışızdır. Uzun zamandır tekrar yazmak istiyorum ama nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Son yazıdan bu yana tam 5 yıl geçmiş. Dile kolay geliyor tam beş koca yıl.

Neler oldu?

Bu 5 yılda çok şey oldu benim hayatımda. Öncelikle en korktuğum şeylerden biri olan mekan değişikliği oldu. Kıbrıs’tan Türkiye’ye taşındım. Çok büyük korkuyla geldim ben ne yapacağım oralarda, yol bilmem, iz bilmem, insanları bilmem diye. 15 yıl Kıbrıs’ta yaşadıktan sonra çok zor geldi buralar. Ama alıştık buraya da. Sonra hayatımda ikinci defa düzenli bir işim oldu. 2.5 yıldır düzenli olarak sabah kalkıp işe gidiyorum (gerçi son 1-2 ay sabahım 10-11 civarı oluyor 🙂 ), akşam olunca eve geliyorum. Artık bu da sıktı ama yapacak bir şey yok. Gerçi yapacak şey elbet var ama yine de korku işte. Şimdi de bu düzene alıştım, başka bir şey yapmak istemiyorum.

Bir de sektör değiştirdim. Önceden web yazılımcısıydım. Artık o kesmemeye başladı. Jübile yaptım, daha derin olsun, daha eğlenceli olsun dedim, elektronikçi oldum. Kıbrıs’ta birkaç denemem olmuştu konuyla ilgili ama çoğu başarısızdı. Öğreniyor insan ya zamanla.. Şimdi devre tasarımı yapıyorum, gömülü kod yazıyorum, farklı konular insana vizyon katıyor. Çok farklı şekilde bakıyorum problemlere artık. Özellikle yaptığım şeyi elimde somut olarak görünce bunu yapamam diye bir şey kalmıyor hayatta. Bir şeyden kaçmayın genşler. Çalışınca hepsi oluyor.

Neler oluyor?

Değişiklik arıyorum. Yine değişiklik arıyorum. Sıkılıyorum. Bu yüzden yine yazıyorum. Kendime minicik bir çalışma alanı oluşturdum, ufak tefek alet edevat aldım, bir çalışma listesi oluşturdum kendime. Yalnızca bunları bir programa oturtup aklımdakileri yapmak kaldı. Bir yıla yayılmış 10 adet ticari proje, yine bir yıla yayılmış 20-30 eğlencelik proje. Kimi günlük işler, kimi uzun uzun para etmeyecek ama çok eğlendirecek işler. Amaç yalnızca vakit geçirmek, eğlenmek, dolu yaşamak. Bir de yine kitap okumaya başladım. Yazık yav hayatında 3-5 sayfadan fazla kitap okumamış insanlar varmış. 🙂

Neler olacak?

İnşallah güzel şeyler olacak. Çok istiyordum bu çalışma ortamını. 1.5 maaşımı yatırdım buraya. Bir sürü şeyin çıkış noktası olacak burası inşallah. Eğlencelik şeyleri burada yazmak istiyorum yine hevesim kaçmazsa. Kendi hayatımızı dolduruyoruz, arada sızanlar başkalarının da hayatını doldursun diye.

“Dönüş mü?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.